Minden fürdőszoba építés alapja a megfelelő alapozás, szigetelés, vízhatlanság kialakítása. Legfontosabb talán a falak vízállósága, mert ha ez nincsen meg, komoly problémák léphetnek fel használat során, amit általában csak akkor vesz észre a tulajdonos, amikor már nagy a baj és igen költséges a javítás.
Ilyen esetekben nem csak a fal kezd vizesedni, hanem a padló alá is beszivárog, érintve a beépített zuhanyok és kádak alatti területeket.
A szivárgó víz azonban nem az egyetlen ellenség a fürdőben. Zuhanyzás közben rengeteg gőz áramlik a levegőbe, és ha a falak nem vízállóak ez mindenhova beszivároghat, ami penészedést, ázásokat okozhat és szinte lehetetlen kiszárítani. Így tehát nagyon fontos a szellőztetés és a fürdőszobai ventillátorozok használata, főleg egy kis helyiség esetében.
Alapozásnál a padló és a zuhany/kád körüli területeket mindenképpen vízhatlanná kell tenni és ez nem csak a festésre igaz, hanem a vizes egységek telepítésénél a tömítésre is ügyelni kell.
Következő lépés a hidegburkolat helyes lerakása, fugázása, és ha aljzatkiegyenlítésre kerül sor, mondjuk egy épített zuhany esetében kellő dőlést kell biztosítani a csempének a víz útjának kialakításához.
Hoztam pár opciót az épített zuhanyok üveges, küszöbös és egyéb megoldásaira.
Üveg panel vagy zuhanyfüggöny és döntött aljzat:
Részben zárt, küszöb kialakítás:
Sarkalatos pont az ablak egy zuhany mellett. Ilyen esetekben külön figyelmet kell fordítani a megfelelő tömítésre és a csempe és ablak találkozására, ha pedig még nincs meg az ablak, eleve ennek megfelelőt érdemes választani.
Természetesen, ha mindezekre odafigyeltek már csak élveznetek kell a habos fürdőket és forró zuhanyokat! 🙂
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: