Balneum - a fürdőszabó

Csempe helyett?!

Magyarországon még nem annyira elterjedt mód a fürdőszobában festéssel vagy csak egyszerűen kényesebb anyagokkal (tapéta) dolgozni, mint a hidegburkolat (csempe). Pedig egy kis fantáziával, precíz tervezéssel és kiviteli munkával varázslatos és otthonos fürdőszobátok lehet Nektek is!

25595351927e60cbe42faf85c3ec9d45

Sokan használják a fa hatású csempéket, ami nagyon jó megoldás a fürdőszoba meleg hatásának elérésére, persze a megfelelő színárnyalat kiválasztásával. E mellé minél egyszerűbb és természetesebb pl. kő hatású vagy valami feltűnő és izgalmas csempét ajánlok a falfelületekre és inkább csak oda ahol közvetlen víz érheti.

02 (1)

A minimális kőhasználat okán felszabadult falfelületek festésére, dekorálására ezer meg egy opciótok marad. A falfestés azonban nem mindegy, hogyan és ami még ennél is fontosabb, mivel zajlik! Festék tekintetében nézzük végig mik is vannak a piacon, illetve, hogy a festeni kívánt falfelületet hogyan készítsük elő.

Új felületekről a szennyeződéseket érdemes eltávolítani és az esetleges egyenetlenségeket gletteléssel kiigazítani. Régebbi felületeknél, meg kell vizsgálni nem vizesedik, penészedik-e a fal. Amennyiben ilyennel találkozunk megfelelő eszközökkel ezt le kell kezelni, a meglévő festéket le kell kaparni és impregnáló mélyalapozás is szükséges. Vizes helyiségeknél a szigetelés nagyon fontos lépés! Mindezek után pedig jöhet az ecsetelés, hengerezés 🙂

Oltottmész
A legegyszerűbb festék típus és bevonat. Égetett mészből, víz hozzáadásával alítják elő. Természetes fertőtlenítő és penészgátló hatása miatt manapság is előszeretettel alkalmazott falfestési eljárás. Diszperziós vagy oldószeres festékkel festett felületre nem használható. Kül- és beltéren egyaránt alkalmazható.

Mész festék
Hasonló hatású mint az oltott mész, de egyszerűbb a felhasználása. Az ilyen típusú falfesték vízbázisú színező pasztákkal pasztell színárnyalatban színezhető.

Diszperziós falfesték
Páraáteresztő tulajdonsága egy kicsit rosszabb, mint a mészfestéké, mivel a kötőanyaga a műgyanta. Ennek ellenére sokkal jobban bírja a külső behatásokat. Felülete szép egyenletes, viszont tűző napon nem érdemes alkalmazni.

Latex falfesték
A latex falfesték gyártásánál a diszperziós festékek kötőanyagát módosítják, mely által a falfesték így ellenáll a mosásnak és dörzsölésnek is. Ezeket a falfestékeket ajánlják közterekhez, vizes helyiségekhez. Pl. konyha, fürdőszoba.

asd

Szóval jelen esetben a fürdőnkhöz latex festéket érdemes választani, a design és hozzá való textilek, bútorok kiválasztása, megtervezése pedig rátok van bízva. Hoztam pár ötletet nektek 🙂

Romantikus, vintage stílushoz tökéletes választás a csempementes fürdő. Sőt bátran ajánlom a fa padlót, főleg ha a hálószobával egy légtérbe kerül a fürdő.

03 (1)

Modern, mai környezetben is megállja a helyét, minimális csempehasználattal, letisztult formákkal.04 (1)

Falak designolása

05

Indusztriális jelleg06

És végül csak mert szép és szeretjük! 🙂

07

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Kokusz says:

    35 éves lakásom fürdőszobájában felpúposodott a csempe. Tudom, hogy így nem maradhat. Csempézni viszont nem akarom. Nekem idegen, hideg, szóval más megoldást kerestem. Meg kell találnom a szakembert, aki segítségemre lesz, hogy milyen anyaggal dolgozzunk.


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!