Nem mindig a méret a lényeg

Mert bizony vannak indokolatlanul nagy fürdőszobák is, sőt, ha igazán méretes házról van szó akár 2-4 fürdőszoba is juthat egy családra. Persze, ez nagyon jól hangzik elsőre, és akinek kisebb van, mindig nagyobbra vágyik, de gondoljunk csak bele jobban…

Mindenből sokkal nagyobb mennyiségre és méretekre lesz szükségetek, amikor a rendelésre kerül a sor. Csempe, szaniterek, csaptelepek..az üveg/tükör felületekről nem is beszélve!

Szerintem ez főleg akkor mutat jól, ha szoba szerűen van megálmodva és berendezve. Miért is ne lehetne, egy kényelmes fotel az egyik sarokban ahol olvasgathatunk egy hosszú fürdőzés után, vagy a hölgyek körmöt lakkozhatnak. Mellette egy tároló szekrénnyel és a sokak számára hőn áhított fésülködő (sminkes) asztallal. 🙂

Nézzünk pár példát a klasszikus stílus kedvelőinek. Itt főleg a padlón használnak hideg burkolatot és simán ott van mindenütt az otthonosság jele. Az egyáltalán nem IP védett lámpák, textilek, fa bútorok.

Az ultramodern házak tulajdonosai szintén tudnak nekünk újat mutatni. A mai beton, üveg, fa kombó tényleg gyönyörű és monumentális látvány.

Ha pedig még a megfelelő kilátás is megvan hozzá a habos élmény adott.

Abban az esetben, ha több fürdőszoba is van a háznál érdemes a tárolást jól elosztani. Nincs annál kellemetlenebb, amikor rohangálni kell a helyiségek között. Ha jól csináljátok, van lehetőség gyors zuhanyzásra is a kis fürdőben ahol minden kéznél van, vagy a gyerekeknek saját pancsolós, színes mozaikos birodalomára és a szülők álmára, a fő hálószobához közeli bemutatótermi minimálsággal rendelkező wellness szobára.

 

Címkék: , , ,
Tovább a blogra »