Divat, nem divat, a bidé meglehetősen megosztó véleményeket szül. Habár nem ez az első téma egy fürdőszobával kapcsoltban, munkám során mindig foglalkoznom kell vele. A bidé régóta hasznos darabja a fürdőszobáknak, csak nem mindig volt téma. Vannak, akik teljesen elzárkóznak tőle, vannak akik már csak a design miatt is beszereltetnek egyet, mindenesetre nagyon higiénikus eszköz.
Tervezésnél fontos belekalkulálni, hogy a bidének legalább akkora helyre van szüksége, mint a wc-nek illetve a közelében jó, ha van egy törölköző tartó, vagy kisebb tároló megoldás. Összhatásában pedig, valahogy luxus hatást kelt a fürdőszobában. Pár jó tulajdonsága: wc papírt spórolhatunk és ma már rettentő sok fajta eco-friendly csodák közül választhatunk a piacon. Nem beszélve arról, hogy sokkal higiénikusabb.
Egyébként szerintem mostanában már annyira szép ívelt, csepp formájú, rejtett tartályú szaniterek vannak, hogy igenis szépnek mondanám ezeket a darabokat, és úgy adja magát, hogy a wc-nek legyen tesója és ne árválkodjon ott egyedül a fürdőben, nem igaz?! 🙂
Természetesen vannak helytakarékosabb megoldások is. Első, egyben pénztárcakímélő a 2in1, wc és bidé egyben. Személy szerint én ezzel a formával nem vagyok kibékülve, de azért gyűjtöttem nektek pár lehetőséget, plusz egy kedvencemmel kiegészítve, ahol az alap szerkezet egy, mégis külön kagylókról beszélhetünk.
Viccnek márpedig van helye ebben a témában, így tehát hoztam pár igazán frissítő képet is.
Jójó, tudom. Van, aki szerint ez ízléses és nem vicces…
Búcsúzásképp pedig egy külföldi weboldalon látott mondat, ami megihletett:
„You can just sit down, do what you need, and then get a refreshing cleaning before you go.”
Nos, hölgyek, urak!
Bidé – kell vagy nem?
Kommentek