Mindenkiben megvan a válasz ott legbelül, mégis nagy dilemma melyiket is válasszuk, ha felújításra, vagy vásárlásra adjuk a fejünket. Van pár kérdés, amit ha feltesztek magatoknak, szinte azonnal választ kaphattok. Segítek:
- Szeretsz órákig ázni, olvasgatni vagy mindennapos macera a kádban kivitelezni a gyors zuhanyt?
- Tervezel pár éven belül gyereket?
- Egyáltalán elfér a kád vagy akár mindkettő a leendő fürdőszobádban?
Először talán a gyorsabbat, a zuhanyt pontozzuk. 🙂 Ha ezt a megoldást érzitek magatokhoz közelebbinek, fontos, hogy megfelelő legyen a vízsugár. Nincs is annál bosszantóbb, ha csak folydogál, csöpög a víz, mikor 3kiló hab van a fejünkön. Szerencsére a zuhany csaptelepeknél már rengeteg fajta létezik. Állíthatod úgy a fejet, hogy a hajadat/arcodat ne érje víz, erősebb gyengébb vízsugara legyen, de létezik még masszírozós, termosztátos, beépített pumpás (extra erős víznyomás) és elektromos zuhany is (itt figyelni kell, mert minél magasabb hőmérsékletet állítotok be annál alacsonyabb lesz a vízsugár).
Ami a kialakítást illeti, általában helytakarékosság miatt szokott a zuhanyfülke vagy az épített zuhany szóba jönni, de kis hely esetében is van az a minimum méret (80x80cm) ami alatt már kényelmetlen egy gyors zuhany is. Ilyen esetekben érdemesebb épített zuhanyt választani, ajtó nélkül, világos csempe színekkel, falfestéssel, nagy, átlátszó üveg felületekkel. Ez is tágítja a térérzetet és komfortosabban tölthettek el akár hosszabb időt is egy kisebb helyiségben. Ha pedig van hely, lehetőség adódik falfülkék, padok, kapaszkodók kialakítására, ami mindamellett, hogy praktikus nagyon igényes és szép látványt nyújt.
Elterülős, habos babos, olvasgatós fürdőzések színtere a kád. Akiknek ezen szavak hallatán megdobbant a szívük és engedi a hely mérete mindenképp vegyenek kádat. Amikor pedig kiromantikáztátok magatokat a pároddal és jön a baba, még egy ok, hogy jól döntöttetek. A zuhanyzóban ugyanis lehetetlen a gyerek fürdetés, miután kinőtte a lavor méretet. 😀 Emellett nagyon esztétikus egy családi fürdőszobában, amikor belépünk és egy szép sarokkád vagy szabadon álló kád (itt fontos a próba, sok szabadon álló kád igen kényelmetlen) fogad bennünket.
Választásnál érdemes a formát és belső kialakítást személyre szabottan próbálgatni és a magasság sem mindegy hova kell majd belépni nap mint nap. Csaptelepre itt is rengeteg lehetőség van, kérjétek szakemberek tanácsát! Ezután pedig jöhet az élvezet és a borsos extrák, amit ha elérzékenyülünk könnyen ránk sóznak, még ha nincs is feltétlenül szükségünk rá. Jakuzzi, pohártartó…és hasonló plusz takarítandó felületek. O, majd elfelejtettem negatívumot írni. Egy kád feltöltéséhez 100-200 liter vízre is szükség lehet. Ezt érdemes számításba venni a mindennapi fürdőzéseknél…
A legideálisabb pedig, ha mindkettőre van hely és lehetőség. Vagy ha csak a hellyel van a gond erre is gyűjtöttem pár megoldást. Nem bonyolult ugyanis egy kádra üvegfalat szereltetni, ami rögtön 2in1. Vagy ha keskeny de hosszú fürdőszobátok van egymás mögé is beépíthető a kád és egy épített zuhany, ami szinte el sem különül a fürdő egész légterétől, csupán egy üvegfalra és jó vízelvezetésre van szükség!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: